Molo i Promenada w Kołobrzegu

Home > Aktualności > Bez kategorii > Molo i Promenada w Kołobrzegu

Dodane 29 lipca 2023

Molo w Kołobrzegu jest bardzo popularnym miejscem zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców miasta. Jest to najdłuższe molo w Polsce o długości około 220 metrów. Molo jest bardzo dobrze utrzymane i ma wiele atrakcji do zaoferowania.

Na molo znajduje się wiele punktów gastronomicznych, w których można skosztować lokalnych specjałów, takich jak świeże ryby czy gofry. Można także podziwiać piękne widoki na morze i plażę z tarasów znajdujących się na moście.

Dodatkowo, na molo można znaleźć wiele punktów rozrywki, takich jak karuzele, strzelnice czy punkty sprzedaży pamiątek. Można tu także wypożyczyć rowery wodne lub skorzystać z rejsu statkiem wzdłuż wybrzeża.

Molo w Kołobrzegu jest także często organizowane różnego rodzaju imprezy i wydarzenia, takie jak koncerty, wystawy czy pokazy sztucznych ogni. Jest to miejsce, które warto odwiedzić podczas pobytu w Kołobrzegu, aby cieszyć się urokami Morza Bałtyckiego i spędzić miło czas.

Promenada w Kołobrzegu to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta Kołobrzeg. Jest to długa na około 2,5 kilometra alejka spacerowa, która rozciąga się wzdłuż pięknej plaży nad Morzem Bałtyckim.

Promenada została wybudowana w latach 1833-1836 i od tamtego czasu stała się ważnym miejscem spotkań, spacerów i rekreacji dla mieszkańców i turystów. Posiada szeroką alejkę, na której znajdują się liczne ławki, fontanny, roślinność oraz miejsca do wypoczynku.

W okolicy promenady znajduje się wiele kawiarni, restauracji, sklepów i punktów gastronomicznych, dzięki czemu można tu nie tylko spacerować, ale również skorzystać z różnorodnej oferty kulinarnej.

Promenada Kołobrzeg przyciąga również miłośników aktywnego wypoczynku – znajdują się tu ścieżki rowerowe i miejsca do uprawiania sportów plażowych.

Spacerując po Promenadzie Kołobrzeg, można podziwiać piękne widoki na morze oraz słuchać szumu fal. To idealne miejsce do relaksu i odprężenia się wśród pięknej natury i przyrody.

Promenada w Kołobrzegu jest otwarta przez cały rok i oferuje wiele atrakcji zarówno latem, jak i zimą. To obowiązkowy punkt programu dla każdego, kto odwiedza Kołobrzeg.

Spacery po Kołobrzegu to doskonała okazja, aby cieszyć się urokami tej pięknej nadmorskiej miejscowości. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które warto uwzględnić:

Starówka – rozpocznij spacer od rynku w centrum miasta. Znajdziesz tam wiele zabytkowych budynków, restauracji, kawiarni oraz sklepów. Możesz również odwiedzić rynek z freskami, który prezentuje ciekawe sceny z historii miasta.

Molo – przejdź się po słynnym kołobrzeskim molo, które wiedzie 400 metrów w głąb morza. Podziwiaj widok na Bałtyk i oddychaj świeżym morskim powietrzem.

Latarnia Morska – znajduje się przy samym molo. Wejdź na wieżę latarni, skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto i morze. Możesz również zwiedzić Muzeum Morskie, które mieści się w budynku latarni.

Promenada – spacerując wzdłuż nadmorskiej promenady, można podziwiać piękne widoki na plażę, słuchać szumu fal i cieszyć się rześkim powietrzem. Promenada prowadzi aż do Portu Jachtowego.

Park nadmorski – to idealne miejsce na relaks i odpoczynek. W parku znajduje się wiele ścieżek spacerowych, placów zabaw, miejsce do grillowania oraz liczne ławki, na których można usiąść i cieszyć się zielenią.

Kościół Mariacki – warto odwiedzić ten gotycki kościół, który jest jednym z najstarszych zabytków Kołobrzegu. Wewnątrz znajdują się cenne dzieła sztuki oraz piękne witraże.

Pamiętaj, że spacery po Kołobrzegu są również doskonałą okazją do skorzystania z uroków plaży i morza