Jaki sport uprawiać w Kołobrzegu?

Home > Aktualności > Bez kategorii > Jaki sport uprawiać w Kołobrzegu?

Dodane 23 stycznia 2024

Kołobrzeg to wspaniałe nadmorskie miasto znajdujące się w północnej części Polski. Dla wielu osób jest przede wszystkim letnią destynacją turystyczną, która zachęca przede wszystkim bezproblemowem dostępem do morza i szeregiem atrakcji, obok których nie sposób przejść obojętnie. Kołobrzeg to jednocześnie idealna destynacja dla osób aktywnych fizycznie. Każdy miłośnik sportu i aktywnego trybu życia znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Jakie sporty można uprawiać w Kołobrzegu? Oto kilka wybranych propozycji i sugestii, które warto wziąć pod uwagę przed wybraniem się w ten region Polski.

1. Nie ma co do tego wątpliwości, że Kołobrzeg to prawdziwa mekka dla miłośników sportów wodnych. Przez miasto przepływa licząca sobie ponad sto kilometrów rzeka Parsęta, na której w sezonie organizowane są atrakcyjne spływy kajakowe. Trasa jest stosunkowo łatwa, a zatem przeznaczona również dla osób, które w tej materii nie mają żadnego przygotowania. Sporym uznaniem cieszy się żeglarstwo. Prawdziwi entuzjaści sportów wodnych będą mogli spróbować swoich sił w kitesurfingu czy windsurfingu, który będzie doskonałą propozycją dla osób rozpoczynających swoją przygodę z ekstremalnymi sportami wodnymi. Warto również wspomnieć, że w Kołobrzegu znajduje się Szkoła Nurkowania Podejdon. To idealna opcja dla osób, które pragną eksplorować fascynujący podwodny świat.

2. Dla turystów i mieszkańców miasta niewyobrażających sobie sezonu wiosenno-letniego bez uprawiania sportu w pięknych plenerach przygotowano niespełna trzysta zróżnicowanych tras rowerowych. Przmierzanie tego malowniczego i niezwykle ciekawego miasta na rowerze to nie tylko wygodny sposób na pokonywanie sporych odległości, ale również możliwość bardzo interesujących miejsc w Kołobrzegu. Wiele tras wytyczono w taki sposób, aby miłośnicy przejażdżek rowerowych mogli cieszyć się po drodze fantastycznymi atrakcjami. Niektóre trasy obejmują również ciekawe miejsca znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Sporym uznaniem cieszy się trasa rozpoczynająca się w Kołobrzegu i kończąca się w Koszalinie. Liczy sobie raptem 45 kilometrów i zaliczana jest do tras łatwych. Wiele osób decyduje się na malowniczą trasę wzdłuż wybrzeża oraz trasę rozpoczynającą się w Świnoujściu, przebiegającą przez Kołobrzeg i kończącą się na Helu. W Kołobrzegu znajdziemy całe mnóstwo bardzo łatwych i niezbyt długich tras przeznaczonych dla rodzin z dziećmi.

3. Kołobrzeg to również bardzo dobre miejsce dla miłośników Nordic Walking. Ta unikatowa forma rekreacji narodziła się w latach dwudziestych w Finalndii. Polega na maszerowaniu w określony sposób przy wsparciu specjalistycznych kijów. Całkiem niepozorne maszerowanie wzmacnia właściwie wszystkie partie mięśni i odznacza się bardzo korzystnym wpływem na kręgosłup i cały układ kostny. Regularne uprawianie Nordic Walkingu zwiększa także wydolność oddechową i znacząco poprawia krążenie. Utarło się przekonanie, że jest to forma rekreacji przeznaczona dla osób starszych, aczkolwiek coraz więcej młodych osób dostrzega zalety wynikające z maszerowania. W Kołobrzegu nie tylko znajdziemy świetną wypożyczalnię sprzętu niezbędnego do uprawiania tego sportu, ale również sporo tras powstałych z myślą o nim. Szczególnym uznaniem cieszy się trasa przebiegająca przez park im. Stefana Żeromskiego, licząca sobie niespełna 2 kilometry. Na wytyczonej ścieżce znajdują się dodatkowe atrakcje w postaci plenerowej siłowni. Pełno tutaj przyrządów przeznaczonych do ćwiczeń i wzmacniania konkretnych partii ciała.

4. Nie należy zapominać również o fantastycznie wytyczonych trasach biegowych w Kołobrzegu. Każdy miłośnik joggingu doceni trasy, które przebiegają tak de facto przez najpiękniejsze zakątki miasta i okolic. Oczywiście szczególnym uznaniem cieszy się trasa przebiegająca wzdłuż wybrzeża. Entuzjaści biegania bardzo chętnie oddają się swojemu ulubionemu sportowi zarówno o wschodzie, jak i zachodzie słońca. Wówczas można tutaj spotkać się z wieloma biegaczami. Nieco mniej tłoczno jest zdecydowanie z samego rana. Na terenie miasta znajduje się kilka zróżnicowanych tras biegowych. Znajdziemy zarówno takie, które powstały z myślą o początkujących, jak i te, które spełnią oczekiwania wytrawnych i doświadczonych już biegaczy.

5. W sezonie letnim Kołobrzeg przeistacza się w prawdziwy raj dla miłośników siatkówki plażowej. Na kołobrzeskich plażach znajduje się kilka bardzo dobrze wyposażonych boisk do siatkówki plażowej, które każdego roku przyciągają rzesze miłośników tego sportu. To idealne miejsce nie tylko na oddawanie się swojej ulubionej dysycplinie, ale również na poznanie wielu ciekawych ludzi. Regularnie odbywają się również popularne turnieje siatkówki plażowej, które wzbudzają niemałe emocje zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Kołobrzegu.

6. Sport w Kołobrzegu ma się dobrze również w okresie jesienno-zimowym. Zimą odbywają się tutaj spotkania miłośników morsowania. Sport ten w oczach wielu ludzi uchodzi za niezwykle konstrowersyjny. W końcu, kto to widział, żeby z własnej i nieprzymuszonej woli wchodzić do lodowatej wody? Badania dowodzą jednak, że takie hartowanie ma niebywale dobry wpływ na cały organizm. Entuzjaści morsowania podkreślają, że właśnie w taki sposób można znacząco poprawić kondycję całego układu immunologicznego. Warto także wspomnieć o korzystnym wpływie na skórę. Zimą popularnością cieszy się także paddlaboarding, polegający na poruszaniu się w wodzie na specjalnej desce wiosłowej za pomocą jednego wiosła.