muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Zwiedzanie Miasta Kołobrzeg

Home > Aktualności > Newsy > Zwiedzanie Miasta Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 28 sierpnia 2019

Jeśli masz zamiar wybrać się do Kołobrzegu a nigdy nie byłeś w tym mieście, to na pewno szukasz w Internecie informacji o nim oraz miejsc, które warto zwiedzić w Kołobrzegu. Jeśli nie chcesz tracić czasu na znajdywanie wiadomości o tym nadmorskim terenie, to przeczytaj ten artykuł. Tutaj zebrane są wszystkie informacje w jednym miejscu.

Kołobrzeg – charakterystyka miasta

Kołobrzeg to miasto położone w północno-zachodniej części kraju w województwie zachodniopomorskim u ujścia rzeki Parsęty. Jest największym polskim uzdrowiskiem. Kołobrzeg usytuowany jest w sąsiedztwie lasów gdzie schronienie znajdują rzadkie gatunki roślin czy zwierząt. Miasto słynie również z wielu zabytków i atrakcji dla osób w każdym wieku. Z roku na rok poprawia się infrastruktura miasta, po to aby wszystkim mieszkańcom i turystom poprawić warunki życia w Kołobrzegu.

Kołobrzeg – Zwiedzanie – Od czego zacząć? – Miejsca, które warto zwiedzić w Kołobrzegu

Miejsc wartych odwiedzenia w tym mieście jest bardzo dużo, ciężko jest czasem wybrać dokąd chce się iść. Jednak jest kilka takich szczególnych miejsc, które koniecznie powinny być punktem każdej wycieczki. Oto ranking charakterystycznych i ciekawych obiektów:

Latarnia Morska

Zwiedzanie Kołobrzegu powinieneś zacząć od Latarni Morskiej. Jest to jedna z większych atrakcji tego miasta. Co roku przybywa tu mnóstwo turystów. Z tej pięknej zabytkowej budowli i ty możesz spoglądać na przepiękną panoramę miasta, portu i wybrzeża. Oprócz tego możesz także zobaczyć unikatowe minerały zebrane w różnych częściach świata w podziemiach latarni.

Molo

To kolejne miejsce warte odwiedzenia. Przechadzając się po molo możesz poczuć ten nadmorski wietrzyk, szum fal i słyszeć skrzeczące mewy. Jest to idealne miejsce dla osób, które mają kłopoty ze zdrowiem. Mogą wdychać nadmorski jod, który pomaga im się uporać z chorobą. Kołobrzeskie molo jest duże i posiada liczną ilość ławek, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta i popatrzeć na nadmorskie widoki.

Katedra Najświętszej Maryi Panny

Jest to najcenniejsza budowla miasta. Została wybudowana w XIV wieku w stylu gotyckim. Mimo wielokrotnych zniszczeń tego budynku, udało się zachować kilka cennych zabytków. Wśród nich są:
– krucyfiks z 1330 roku
– chrzcielnica z 26 scenami z życia Jezusa Chrystusa z 1355 roku
– gotycki świecznik siedmioramienny z 1327 roku

Port Morski Kołobrzeg

To także obowiązkowy punkt zwiedzania Kołobrzegu. Znajduje się u ujścia rzeki Parsęty. Obecnie port morski składa się z osobnych portów: portu handlowo-rybackiego z mariną jachtową, który pełni również funkcję portu pasażerskiego oraz marynarka wojenna. W obrębie portów organizowane są różne atrakcje dla turystów.

Ratusz Miejski

Będąc w Kołobrzegu nie możesz z niego wyjechać nie zobaczywszy ratusza. Jego wygląd jest niczym średniowieczny zamek z wieżyczkami i blankami strzelniczymi. W prawdzie mówiąc ten budynek jest wizytówką Kołobrzegu, dlatego koniecznie musisz zwiedzić to miejsce.

Najważniejsze pomniki

– Pomnik Zaślubin Polski z Morzem
– Pomnik Wdzięczności Polskim Wyzwoleńcom
– Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego
– Pomnik Sanitariuszki
– Pomnik Arcybiskupa Marcina Dunina
– Pomnik Komandora Stanisława Mieszkowskiego
– Pomnik Tysiąclecia Utworzenia Biskupstwa w Kołobrzegu

Podsumowanie

Jak widzisz przedstawiłam pokrótce to co warto zwiedzić w Kołobrzegu. Twoje wakacje mogą stać się teraz o niebo lepsze, bo masz już w głowie plan co warto zobaczyć po przyjeździe. Tamtejsze rozrywki i wszystkie atrakcje na pewno przypadną Ci do gustu. Teraz tylko weź wolne w pracy i ciesz się niezapomnianymi chwilami w Kołobrzegu.

Inne atrakcje

Sprawdź