muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Zanurz się w historii morskiej – miasto Kołobrzeg

Home > Aktualności > Newsy > Zanurz się w historii morskiej – miasto Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 14 czerwca 2019

Kołobrzeg to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Miasto Kołobrzeg swoją burzliwą historią sięga IX wieku, zaś jej ślady można spotkać niemalże na każdym kroku. To także miejscowość uzdrowiskowa, z tradycją i licznymi sanatoriami. Niejedno interesujące muzeum Kołobrzeg może zaoferować, podobnie jak inne ciekawe atrakcje dla dzieci Kołobrzeg. Oto kilka propozycji, które warto rozważyć odwiedzając okolice.

Zabudowania militarne i fortyfikacyjne

Przez wiele lat historycznie miasto związane było z obronnością. Dlatego też spotkać tu można liczne tego świadectwa. Muzeum Kołobrzeg to Skansen Morski, a także Muzeum Oręża Polskiego oraz samego miasta. Spacerując po okolicy, natknąć się możesz na port morski u ujścia rzeki Parsęty, w skład którego na zachodnim brzegu wchodzi port wojenny. Wyjątkowa średniowieczna Baszta Lontowa zasługuje również na uwagę, gdyż to jedyne w całości zachowane tak stare zabudowanie systemu obronnego miasta. Twierdza Kołobrzeg nie przetrwała w całości, jednak poszczególne jej zabytki można zwiedzać dzięki licznym przewodnikom i utworzonemu w 2011 roku Miejskiemu Szlakowi Fortyfikacji oferującemu także atrakcje dla dzieci Kołobrzeg. Przy okazji zwiedzania swoistego szlaku zabudowań militarnych warto również odwiedzić Bastion przy drodze na Koszalin. Jest to największe w Polsce centrum wojskowe, gdzie oprócz ciekawej wystawy militariów można kupić wyjątkowe produkty w markecie wojskowym czy przejechać się po poligonie opancerzonym pojazdem.

Odwiedź ciekawe muzeum Kołobrzeg

Miasto Kołobrzeg to jednak nie tylko typowo historyczne muzea miejskie. Znaleźć tu można, w budynku pięknej ceglanej latarni morskiej muzeum Kołobrzeg minerałów. Oprócz niego warto zabrać dzieci do interesującego muzeum 6D – Maszoperia. Ten niewielki obiekt mieszczący się w okolicach promenady przeniesie zarówno młodych, jak i starszych zwiedzających w trójwymiarowy świat rybaków z początków XX wieku. Można poczuć zapachy, morską bryzę na policzkach i wiatr muskający włosy. Takie atrakcje dla dzieci Kołobrzeg z pewnością zapadną w pamięć, a przy okazji pozwolą na ciekawe poznanie historii od nieco innej strony. Być może dzięki nim Twoje dziecko pokocha naukę i zgłębianie tajemnic świata.

Jakie jeszcze atrakcje dla dzieci Kołobrzeg ma do zaoferowania?

By przybliżyć historię morza, warto udać się na rejs. Ofert rejsów turystycznych jest mnóstwo, można skorzystać z klimatycznego statku pirackiego czy prawdziwego okrętu wojennego. W klimacie piratów czy dzikiego zachodu znaleźć można również niewielkie parki rozrywki, jakie miasto Kołobrzeg ma na mapie. Dzieci lubiące zwierzęta chętnie zobaczą z bliska niezwykłe życie różnych gatunków myszek w Mieście Myszy, zaś Ukryta Kraina dla najmłodszych to świat pełen magii i przygody. Oprócz tego piękne piaszczyste plaże to również liczne sezonowe atrakcje dla dzieci Kołobrzeg, a odrobinę wytchnienia od plażowego upału znaleźć można w zabytkowym parku miejskim, oglądając pomnik zaślubin Polski z morzem, albo udając się do parku linowego, by podjąć wspinaczkowe wyzwania.

Inne atrakcje

Sprawdź