muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Muzeum 6D w Kołobrzegu – idealna rozrywka dla dzieci pochłoniętych wirtualną rzeczywistością

Home > Aktualności > Newsy > Muzeum 6D w Kołobrzegu – idealna rozrywka dla dzieci pochłoniętych wirtualną rzeczywistością
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 21 października 2020

Muzeum 6D – idealna rozrywka dla dzieci pochłoniętych wirtualną rzeczywistością

Wyrwanie dziecka z wirtualnej rzeczywistości, którą jest pochłonięty od kilku miesięcy, a może nawet lat, jest bardzo trudne. Wszystko w realnym świecie jest dla niego nudne, za mało ekspresyjne, bezbarwne. Początki wychodzenia z uzależnienia grami komputerowymi mogą być bardzo trudne, jednak znalazłam ciekawy bufor pomiędzy światem wirtualnym a realnym — Muzeum 6D w Kołobrzegu.

Muzeum 6D w Kołobrzegu – bawi, uczy i wprowadza nas w nierealny świat 

Jeśli „zwykłe” atrakcje są dla naszego dziecka mniej interesujące, niż gry komputerowe, to mamy jasny sygnał, że coś jest z nim nie tak. Wyjazd do hotelu, na wakacje, na plażę, do sali zabaw, na basen, czy chociażby do parku, by pojeździć rowerem, powinien być dla naszego malucha bardziej atrakcyjny, niż przesiadywanie przy komputerze, smartfonie, czy tablecie.
Ostatnio w Kołobrzegu odnalazłam atrakcję, która jest połączeniem realnego świata i klimatów z gier komputerowych. Wchodzimy do ogromnej sali wyposażeni w okulary 3D i błąkamy się po korytarzach pełnych niespodzianek. Trójwymiarowe obrazy na ścianach, mgła, zapachy, światła, mnóstwo żarówiastych kolorów, a przy tym opowieści, legendy i prawdziwe historie. Do takiego świata jesteśmy wprowadzeni w Muzeum 6D w Kołobrzegu. Przedstawione tam eksponaty wzbudzają dużo emocji, pobudzają wyobraźnię i zaciekawiają nawet największych miłośników wirtualnej rzeczywistości.

Powolne wychodzenie z nałogu
Wakacje w Kołobrzegu niegdyś kojarzyły się wyłącznie z pięknymi plażami, spacerami, tłumami turystów i sanatoryjnym klimatem. Dziś w „nowoczesnym Kołobrzegu” można świetnie się bawić przez cały rok. Muzeum 6D, Ukryta Kraina, Park Linowy, Sale Zabaw, Lodowisko, aquaparki i wiele innych atrakcji sprawiają, że wirtualne rozrywki przestają już bawić. Powolne wyciąganie uzależnionych dzieci z nałogu poprzez zastępowanie im gier komputerowych realnymi atrakcjami może być świetnym początkiem do ich zdrowienia. Oczywiście najważniejsza w całym procesie jest konsekwencja rodziców i nieuleganie na prośby maluchów, które błagają o tablet, ale najlepszym pierwszym krokiem do pokazania dziecku innej drogi jest wyjazd w takie miejsce, jak Muzeum 6D. Podobny efekt możemy uzyskać w innej atrakcji Ukryta Kraina – również w Kołobrzegu, jednak to dla nieco młodszych dzieci.

Dzieci, które doceniają świat rzeczywisty, mają zainteresowania i poznają w procesie rozwoju wszystko to, co je otacza, dużo łatwiej wychodzą z nałogu codziennego grania w gry komputerowe lub przesiadywania w sieci. Warto pamiętać o cennym narzędziu do wspomagania tych zmian, jakim są wyjątkowe rozrywki, takie jak Muzeum 6D.

 

Inne atrakcje

Sprawdź