muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Muzea Kołobrzeg – co musisz zobaczyć

Home > Aktualności > Newsy > Muzea Kołobrzeg – co musisz zobaczyć
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 1 marca 2020

Muzea dla dzieci w Kołobrzegu

Nie wszystkie muzea posiadają ekspozycje skierowane również dla dzieci. Dlatego każdy, kto wybiera się do Kołobrzegu wraz ze swoimi pociechami, powinien zapoznać się z listą miejsc przyjaznym dzieciom. Wakacje nad morzem nie muszą oznaczań wyłącznie siedzenia na jednej z pięknych, piaszczystych, Kołobrzeskich plaż i smakowania gofrów z budki położonej przy promenadzie. Warto oprócz opalenizny przywieźć z wyjazdu również odrobinę historycznej wiedzy oraz poznać zwyczaje i kulturę ludzi mieszkających w tym ciekawym mieście. Gdzie najlepiej to zrobić? Oczywiście w Kołobrzeskich muzeach. Jednak które z nich wybrać, by nasze dzieci świetnie się bawiły, a jednocześnie uczyły i zapamiętały wycieczkę na wiele lat? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Muzea przyjazne dzieciom w Kołobrzegu

Muzea przyjazne dzieciom to miejsca, w których można świetnie się bawić i jednocześnie uczyć. Bez względu na wiek każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Oprócz historycznych faktów, szczegółów dotyczących kultury i zwyczajów ludzi najmłodsi uczą się w nich koncentracji, słuchania, niekiedy rozwiązują zagadki i czynnie uczestniczą w zabawach ruchowych. Rozwijają swoje myślenie i łapią bakcyla nauk społecznych. Zatem gdzie najlepiej wybrać się na wycieczkę w Kołobrzegu wraz z dziećmi? Na pewno do muzeów przyjaznych dzieciom!

Muzea przyjazne dzieciom:

1. Muzeum 6D – Maszoperia. W tym wyjątkowym miejscu odwiedzający ulegają złudzeniu, że malowidła na ścianach są trójwymiarowe. Dzieje się tak, gdyż wykonane są techniką malowania 3D. Dodatkowo każdy przy wejściu otrzymuje okulary, dzięki którym efekt jest pogłębiony. Jest to jedyna taka atrakcja w Europie, co czyni ją naprawdę wyjątkową. Eksponaty nie mieszczą się zamknięte w gablotkach, tylko udostępnione są w pełni dla odwiedzających. Wszystkiego można odtykać i prowadzić swobodne rozmowy. Najciekawszych faktów historycznych dowiadujemy się od lektora, który tłumaczy w formie opowiadania to, co działo się w 1913 roku w Kołobrzegu. Dowiemy się tu, czym jest maszoperia, usłyszymy starodawne legendy, a w procesy poznawcze zaangażujemy wszystkie nasze zmysły. Efekty specjalne takie jak na przykład mgła ułatwiają nam przemieszczenie się w świat opowiadanych legend. Ta wyjątkowa atrakcja pozostaje w pamięci dzieci i dorosłych na długo.

2. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Wszystkie dzieci, a w szczególności chłopcy uwielbiają podziwiać prawdziwe pojazdy militarne. Ogromne rozmiary samochodów, helikopterów, czy łodzi wzbudzają zaciekawienie wśród dzieci i rodziców. Część eksponatów jest zamknięta w gablotach, część pokazana w otwartych ekspozycjach, a jeszcze inne znajdują się na świeżym powietrzutuż obok budynku muzeum. Eksponaty związane są wyłącznie z wojną. Można tu podziwiać przeróżne mundury wojskowe, szable, pistolety, hełmy odznaczenia wojskowe, czapki, malowidła, miny, pociski, łodzie, samoloty, czołgi, a nawet wielki zbiornik na wojskową zupę.

3. Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu. Można tu obejrzeć ulubione postaci z niektórych bajek, filmów, ze świata sportu i polityki wykonane z wosku. Wyglądają bardzo realistycznie, dlatego wiele osób robi sobie z nimi zdjęcia na pamiątkę. Figury wykonane są w realnych rozmiarach. Przechadzając się tą „aleją sław”, możemy stanąć obok Rambo i Bruce Lee, a potem wejść do Wioski Smerfów. Jest to całoroczna atrakcja dla całej rodziny.

4. Muzeum Minerałów w Kołobrzegu. Niezwykłe, pełne kolorów muzeum, które wypełnione jest dziesiątkami kamieni, skał i minerałów. Znajdziemy tu również ogromną muszlę, sklepik z nietuzinkowymi pamiątkami i opisy eksponatów, dzięki którym możemy dowiedzieć się ciekawych faktów o tym, skąd one pochodzą.

Kołobrzeg – piękne plaże, to nie wszystko

Atrakcje dla całej rodziny Kołobrzeg oferował zawsze, ale znajdujące się tu niezwykłe muzea są wyjątkowo warte polecenia. Dobrze jest dać swoim dzieciom szansę na obejrzenie czegoś innego, niż sala zabaw i hotelowy basen. Możemy być miło zaskoczeni, jak wielkie wrażenie wywrze na nich wycieczka do jednego z Kołobrzeskich muzeów. Kołobrzeg jest piękny zarówno latem, jak i zimą, a duży w tym udział mają całoroczne atrakcje takie, jak muzea przyjazne dzieciom. Bez względu na to, czy wybierzecie się do kolorowego, baśniowego Muzeum 6D, pełnego militarnych pamiątek Muzeum Oręża Polskiego, Muzeum Figur Woskowych, czy Muzeum Minerałów, wasze dzieci będą się świetnie bawiły.
Będąc w Kołobrzegu, nie zapominajmy, że piękne plaże, uzdrowiska i budki z pysznymi goframi, to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania to miasto. Nawet dzieci, które nie lubią spacerować po historycznych obiektach, docenią wycieczkę do kolorowej krainy, jaką tworzy Muzeum 6D.

Inne atrakcje

Sprawdź