muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Kołobrzeg w marcu z dziećmi – co warto wiedzieć?

Home > Aktualności > Newsy > Kołobrzeg w marcu z dziećmi – co warto wiedzieć?
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 30 marca 2020

Polska wiosną – gdzie warto pojechać na marcowe wycieczki?

Klimat w Polsce ociepla się z roku na rok coraz bardziej. Dla turystów oznacza to, że zimowe szaleństwa są coraz krótsze, a wiosenne wyprawy można urządzać w większości regionów już w styczniu. W marcu jest już na tyle ciepło, że wielu miłośników podróżowania na dwóch kółkach, urządza sobie rowerowe wycieczki całą rodziną, nawet nad morzem, gdzie kilka lat wcześniej o tej porze roku był zazwyczaj nieprzyjemny zimny wiatr. Gdzie zatem najlepiej pojechać na marcową wycieczkę z całą rodziną? Oczywiście nad polskie morze. …a jak nad polskie morze, to najlepiej do kurortu, gdzie znajduje się mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, zdrowe powietrze, możliwość zabawy na dworze i w obiektach zamkniętych. To wszystko znajdziemy w Kołobrzegu.

Kołobrzeg w marcu z dziećmi – co najlepiej zwiedzić?

Kołobrzeg to piękne, ciekawe miasto z długą historią. Każdy miłośnik wiedzy historycznej znajdzie tu wiele miejsc, w których można doświadczyć życia ludzi sprzed wieków na różne sposoby. Można to zrobić na przykład w Muzeum Oręża Polskiego, gdzie dowiemy się wszystkiego o wojnach, jakie miały miejsce na tym terenie. Dzielni żołnierze bronili Polski, a dziś w Muzeum Oręża Polskiego znajdują się ich mundury, medale, hełmy, pamiątki, przyborniki i wiele innych ciekawych przedmiotów, które obrazują to, jak wyglądała ich codzienność. Miłośnicy sprzętu wojskowego mogą tu obejrzeć wozy pancerne, samoloty, łodzie, karabiny i szable. Jednak w Kołobrzegu upamiętniono nie tylko czasy wojenne.

W Muzeum 6D – Maszoperia ukazano życie zwykłych, prostych rybaków, których znaczenie w kwestii rozwoju Kołobrzegu było ogromne. Miasto to rozrastało się i zdobywało sławę dzięki swoim rozbudowanym, nowoczesnym portom rybackim. Przyjeżdżali tu ludzie z odległych krain, by wymieniać się towarami i handlować. Maszopi – członkowie Maszoperii, czyli zespołu wzajemnie wspierających się rybaków, którzy każdego dnia wypływali w morze, narażali niekiedy własne życie, by pozyskać dary morza. W Muzeum 6D – Maszoperia poznajemy życie i zwyczaje tych dzielnych rybaków, którzy od czasów średniowiecza, do dziś dnia pozyskują zdrowe, świeże ryby dla miejscowej ludności. W wyjątkowy, nowoczesny sposób za pomocą wielu efektów audiowizualnych, różnych zapachów, tworzenia iluzji za pomocą licznych obrazów namalowanych metodą 3D, możemy dowiedzieć się wszystkich ciekawostek o Maszopach. Czy warto odwiedzić Muzeum 6D w Kołobrzegu? Na pewno TAK. Jest to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych i starszych. Poznajemy prawdziwe historie ukazane w niecodzienny sposób.

Jak już będziemy w Muzeum 6D, nie wolno nam przegapić dwóch innych ciekawych obiektów, które znajdują się w pobliżu: Miasto Myszy i Ukryta Kraina. Te atrakcje również znajdują się pod dachem także, gdy tylko zaskoczy nas deszczowa lub nieprzyjemna pogoda, powinniśmy tutaj zaglądać. W Mieście Myszy żyją prawdziwe, żywe gryzonie – myszy, które w wielu ludziach budzą obrzydzenie. Jednak nie w Mieście Myszy. Tu są one ukazane w tak sympatyczny i ciepły sposób, że zniszczą bezpowrotnie awersję każdego do tych małych gryzoni. Mieszkają w makietach, które przestawiają przeróżne scenerie takie jak wieża Eiffla, balon, pokoje, łóżka, domy, a także kosmos, obce planety itp. Zdjęcia, jakie można tu wykonać, rozczulą każdego oglądającego.
…a co można zobaczyć w Ukrytej Krainie w Kołobrzegu? To kolejny punkt podróży w stylu „must see” (musisz zobaczyć), bo tego typu atrakcji nie ma nigdzie indziej. Ukryta kraina to idealna atrakcja dla dzieci. Mogą tu za pomocą czarodziejskiej różdżki, którą dostają przy wejściu ożywiać znajdujący się wewnątrz świat. Drzewa się ruszają, krokodyle straszą, wiewióry mówią… te i wiele innych dziwacznych zdarzeń, są w Ukrytej Krainie codziennością.

Co robić w Kołobrzegu w słoneczne marcowe dni? Oczywiście po zwiedzeniu najciekawszych atrakcji najlepiej skorzystać ze zdrowego, sanatoryjnego klimatu, jaki w tym mieście jest praktycznie przez cały rok. Powietrze nasycone jodem, mnóstwo pięknych parków, użytek ekologiczny, ścieżki rowerowe, maszyny do ćwiczeń na świeżym powietrzu. W Parku im. Stefana Żeromskiego w Kołobrzegu można spacerować godzinami. Widok na może, dużo ławek, ogromne makiety ryb, muszla koncertowa, to tylko nieliczne z wielu atrakcji. Ekopark Wschodni, jest idealny na rowerowe wyprawy, a kołobrzeskie molo oświetlone nocą idealne na romantyczne spacery.

Sezon na wakacje w Kołobrzegu nigdy się nie kończy. Jest tu pięknie zarówno latem, jesienią, zimą, jak i wiosną. Wiosna w Kołobrzegu? Ależ oczywiście!

Inne atrakcje

Sprawdź