muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Hulajnogi w Kołobrzegu – art. cykl „atrakcje w Kołobrzegu”

Home > Aktualności > Newsy > Hulajnogi w Kołobrzegu – art. cykl „atrakcje w Kołobrzegu”
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 9 kwietnia 2021

Rok 2020 to z pewnością moment kiedy o transporcie miejskim myślimy w zupełnie inny sposób. W naszej świadomości w przestrzeni miejskiej na stałe występują już nie tylko autobusy i tramwaje czy też rowery miejskie oraz skutery, ale także inne przyjazne dla środowiska naturalnego sposoby przemieszczania się po przestrzeni miejskiej. Jednym z takich środków, który od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem szczególnie wśród młodych ludzi są elektryczne hulajnogi miejskie. Pierwotnie pojawiły się one w największych europejskich metropoliach, gdzie szybko zyskały popularność. W Polsce w pierwszej kolejności okazję do ich pokochania zyskali warszawiacy. Obecnie jedna także mieszkańcy wielu innych miast w Polsce mają sposobność korzystania z elektrycznych hulajnóg wypożyczanych na minuty. O tym, że Polacy pokochali elektryczne hulajnogi świadczy fakt, że w stolicy nie brakuje mieszkańców którzy zdecydowali się na zakup swojej prywatnej hulajnogi i wykorzystują ją jako główny środek transportu po mieście na co dzień. Ich popularność jest tak wielka, że w większości miejscowości możemy wybierać z pośród kilku firm oferujących wynajem tego środka transportu. Nie inaczej jest w Kołobrzegu. Tu również możemy przejechać się elektryczną hulajnogą. To kołobrzeska nowość w sezonie 2020. Po sukcesie skuterów, które funkcjonują w mieście już od 3 lat, zdecydowanie nadszedł czas hulajnóg. Takie indywidualne formy transportu publicznego stanowią świetne uzupełnienie tradycyjnej zbiorowej komunikacji miejskiej. Indywidualny transport osobisty jak hulajnogi, skutery czy rowery, to aktualnie forma przemieszczania się uważana za najbezpieczniejszą. Pozwala bowiem na niwelowanie ilości spotkań z ludźmi i utrzymanie dystansu, w ten sposób chroniąc nas przed zarazkami, w tym także zakażeniem koronawirusem. Przejażdżka na hulajnodze to szybki, ekologiczny, ale także ciekawy i dostarczający pozytywnych wrażeń i rozrywki sposób przemieszczania się po mieście.

Hulajnogi w Kołobrzegu

Elektryczne hulajnogi blinkee.city
W czerwcu tego roku swoje hulajnogi elektryczne w Kołobrzegu do dyspozycji mieszkańców i turystów oddał polski lider elektromobilności – firma blinkee .city. Elektryczne hulajnogi od blinkee.city, jak pisze sama firma na swojej stronie internetowej, stanowią nowoczesną formę dopełnienia komunikacji miejskiej. Pojazdy są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu dla osób je wypożyczających. Są na bieżąco serwisowane pod kątem sprawności technicznej oraz kilkakrotnie dezynfekowane każdego dnia. Na początek do dyspozycji mieszkańców i osób odwiedzających miasto oddano 20 pojazdów.

Hulajnogi są pojazdami jednoosobowymi. W trosce o bezpieczeństwo osób z nich korzystających, jak i innych uczestników ruchu mają zamontowane mechanizmy ograniczające możliwość rozwijania prędkości do 25 km/h. Wyposażone są w światła LED z przodu i z tyłu oraz dwa, niezależne od siebie hamulce – elektryczny oraz intuicyjny.
Wypożyczyć hulajnogę mogą wszystkie pełnoletnie osoby, które po pobraniu dedykowanie aplikacji blinkee.city zaakceptują regulamin korzystania z nich. Płatność odbywa się przy pomocy wskazanej w aplikacji karty płatniczej, zatem konieczne jest także jej posiadanie
Cennik prezentuje się następująco: na starcie pobierana jest opłata w wysokości 1,5 zł. Następnie za każdą minutę jazdy zapłacimy 0,49 zł, natomiast za minutę postoju 0,09 zł.

Elektryczne hulajnogi od Fast Scooters
Mobilną wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg w tym roku uruchomiła w Kołobrzegu także firma Fast Scooters. Firma jako jedna z nielicznych w Polsce posiada gwarantujący najwyższy komfort jazdy model hulajnogi: SEGWAY G30 MAX. Firma informuje również o tym, że ich hulajnogi są pojazdami przystosowanymi również do potrzeb młodszych użytkowników. Wszystko za sprawą możliwości ustawienia i poruszania się w oparciu o różne tryby jazdy, takie jak: ECO, DRIVE, SPORT oraz tryb pieszy. Każdy z nich ma różne parametry i różną prędkość maksymalną. Jest to opcja niedostępna w większości standardowych hulajnóg elektrycznych innych firm, dzięki temu model Segway to pojazd wyjątkowy, przystosowany dla najmłodszych użytkowników. Nic dziwnego, ze zainteresowanie hulajnogami od tego dostawcy jest bardzo duże.
Świadczy o tym również ilość pojazdów znajdujących się na terenie miasta. Jest ich aż 100. Kolejnym czynnikiem wyróżniającym Fast Scooters na tle konkurencji jest duży zasięg. Z ich usług mogą skorzystać także mieszkańcy okolicznych miast. Mieszkańcy Zieleniewa, Grzybowa czy Osiedla Polanki mogą za ich pośrednictwem dotrzeć do centrum miasta i wrócić, dokonując zwrotu pojazdu u siebie. To dobra informacja także dla turystów, którzy przy użyciu pojazdów tej firmy mogą zwiedzać nie tylko Kołobrzeg, ale także jego okolice.
Firma planuje funkcjonowanie w Kołobrzegu także w kolejnych latach. W okresie zimowym planuje przerwę. Podczas, której nie będzie jednak próżnować. W kolejnym sezonie mają powstać bowiem specjalne strefy zwrotu, gdzie użytkownicy będą mogli zwrócić hulajnogę i zgarnąć dodatkowy bonus. Zima to czas na przygotowanie tego innowacyjnego rozwiązania.
Co bardzo cieszy operatorzy podkreślają, że użytkownicy pojazdów bardzo o nie dbają, ilość aktów wandalizmu i nieprzyjemnych incydentów z nimi związanych jest niewielka.
A jak wygląda wypożyczenie hulajnogi od tego dostawcy pod względem cenowym? Jedna minuta jazdy na hulajnodze kosztuje 49 groszy.
Korzystanie z hulajnóg możliwe jest po pobraniu specjalnej aplikacji stworzonej przez operatora.

Inne atrakcje

Sprawdź