muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Hotele dla dzieci w Kołobrzegu – TOP3 blisko Promenady

Home > Aktualności > Newsy > Hotele dla dzieci w Kołobrzegu – TOP3 blisko Promenady
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 19 kwietnia 2020

Hotele dla dzieci w Kołobrzegu blisko Promenady

Promenada to jedno z najważniejszych miejsc w Kołobrzegu.
Promenada to trakt, ulica lub w przypadku Kołobrzegu bulwa przeznaczony dla pieszych, który usytuowany jest w najatrakcyjniejszym miejscu danego miasta.
W Kołobrzegu promenadą nazywa się Bulwar Jana Szymańskiego, który powstał w 1994 roku. Rozciąga się on od Latarni Morskiej do kołobrzeskiego molo i właśnie tu znajdują się najlepsze atrakcje Kołobrzegu. Każdy, kto chce zobaczyć najciekawsze miejsca zarówno historyczne, jak i nowoczesne, odwiedzić wyjątkowe atrakcje dla dzieci oraz spędzać urlop z widokiem na morze, powinien znaleźć hotel blisko promenady. Jakie są najlepsze hotele dla dzieci w Kołobrzegu blisko promenady? I jakie atrakcje skrywają się w okolicy bulwaru, dowiesz się z tego artykułu.

Promenada w Kołobrzegu – najlepsze hotele dla rodzin z dziećmi

Hotele umieszczone blisko promenady ułatwiają zwiedzenie najciekawszych atrakcji, jakie znajdują się w Kołobrzegu. Najlepsze z nich są również przyjazne dla rodzin z dziećmi, czyli zawierają niezbędny sprzęt, menu, rozrywki itp.
Hotele przyjazne dzieciom blisko promenady w Kołobrzegu:
1. Sanatorium Uzdrowiskowe Bałtyk, w skrócie SU Bałtyk – to hotel położony przy samej plaży, morzu i promenadzie. Znajduje się zaledwie kilka metrów od kołobrzeskiego mola. Z jego okien rozciąga się przepiękny widok na morze, a wieczorami na podświetlone molo. Dla dzieci znajduje się tu specjalna sala zabaw wyposażona między innymi w: stół do piłkarzyków, ogromne klocki, kręgle, książki i wiele innych zabawek. Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dziecięcego, a w karcie znajdują się dania dla dzieci. W pobliżu głównego budynku hotelu znajduje się wodny park zabaw: Morska Odyseja wyposażony w pełnowymiarowy basen, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie i mnóstwo innych atrakcji Sanatorium Uzdrowiskowe “Bałtyk” znajduje się na ulicy Rodziewiczówny 1 w Kołobrzegu. Warto dodać, że w pobliżu tego hotelu (niecałe 200 metrów od budynku) znajduje się niecodzienna atrakcja dla dzieci i dorosłych – Muzeum 6D – Maszoperia, przy ulicy Rodziewiczówny 15 w Kołobrzegu.
2. Ośrodek Kielczanka – to hotel położony pięć minut spacerem od promenady. Znajduje się w nim wszystko, co niezbędne, gdy wyjeżdżamy na wakacje z dziećmi. Pokój zabaw wyposażony jest w basen z piłeczkami, zabawki, książki i kolorowanki, gry planszowe, puzzle. Wokoło obiektu Kielczanka znajduje się mnóstwo niecodziennych atrakcji, chociażby Muzeum 6D – Maszoperia, czy Kino 8D. Na terenie Ośrodka znajdziemy tak zwany „Ogród Zimowy”. Jest to spora przestrzeń około 200 m2 zaaranżowana w taki sposób, by można tam było wypoczywać z całą rodziną. Znajdziemy tu mnóstwo kojącej zieleni, kącik rozrywki dla dzieci z zabawkami, huśtawkę, książki, gry towarzyskie i planszowe oraz wiele innych atrakcji, które umożliwią spokojny, rodzinny wypoczynek. Ogród ten zmienia się w zależności od pory roku. W okresie świąt Wielkiejnocy można tu znaleźć żywe kurczęta, wielkanocne jajka i zajączki, latem odbywają się tu zajęcia dla dzieci z animatorem, a gdy zbliża się Boże Narodzenie, ogród przystrajany jest w świąteczne symbole: choinkę, łańcuchy, stroiki itp.
W ośrodku znajduje się również wypożyczalnia rowerów, które są udostępniane również z fotelikami do przewozu dzieci.
3. Hotel Sand to kolejne miejsce położone blisko promenady (zaledwie 10 minut drogi spacerem, na ulicy Zdrojowej 3), które jest przyjazne dzieciom. Znajduje się tu mnóstwo udogodnień dla maluchów takich jak sprzęt w postaci: podgrzewaczy do butelek, nocników, podestów, łóżeczek, a nawet bramek zabezpieczających, wanienek. Atrakcje dla dzieci przygotowano w sali zabaw, tu można znaleźć: zjeżdżalnię, basen z piłkami, książki, zabawki, ogromną ścianę do malowania kredą, a także na tarasie widokowym, gdzie dzieci w sezonie letnim puszczają bańki mydlane. W sezonie również organizowane są zajęcia z animatorem, w które angażują się dzieci w każdym wieku.
Prawdziwym hitem są również przysmaki dla najmłodszych, które skomponowano tak, by smakowały każdemu niejadkowi, a przy tym były również zdrowe.

Czy warto rezerwować hotel w Kołobrzegu blisko promenady?

Oczywiście, że TAK. Właśnie w Kołobrzegu blisko promenady znajduje się najwięcej atrakcji. Latarnia Morska, Molo, Muzeum 6D, Miasto Myszy, Ukryta Krain, falochron, Muzeum Minerałów i wiele, wiele innych kultowych miejsc znajdziemy zazwyczaj maksymalnie kilkaset metrów od Promenady. Dzięki temu, że zarezerwujemy pobyt blisko najważniejszych atrakcji, nie musimy tracić czasu na codzienne dojazdy. Zwiedzanie odbywa się bez używania samochodu i szukania miejsc parkingowych.

Inne atrakcje

Sprawdź