muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Co Warto Zobaczyć w Kołobrzegu

Home > Aktualności > Newsy > Co Warto Zobaczyć w Kołobrzegu
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 2 września 2019

Kołobrzeg to miasto, które słynie z wielu atrakcji. Jeśli wybierasz się na wakacje z dzieckiem, to powinieneś wcześniej zaplanować jakie placówki odwiedzić. Powinny to być przede wszystkim miejsca, które ucieszą Twoją pociechę. Jednak jeśli chcesz aby Twoje dziecko przy dobrej zabawie czerpało z tego wiedzę to najkorzystniejszym trafem jest pójście do muzeum w Kołobrzegu.

Najciekawsze muzea dla dzieci w Kołobrzegu

Co warto zobaczyć w Kołobrzegu? Sprawdź listę miejsc, którą przygotowaliśmy dla każdego turysty odwiedzającego nasze miasto.

Muzeum Figur Woskowych

Znajduje się przy ulicy Rozdziewiczówny 1A. Jest to miejsce w sam raz nie tylko dla Twojej pociechy ale również dla Ciebie. Jest to nowa atrakcja, która przedstawia woskowe figury ludzi, którzy zasłynęli jako aktorzy, politycy czy sportowcy. Przede wszystkim jest to bardzo niezwykłe miejsce. Woskowe figurki wykonane są w bardzo realistyczny sposób, dzięki czemu oddają wyjątkowość tego miejsca. Oprócz doskonale odwzorowanych postaci przedstawianym najmłodszym, demonstruje się im także pełne czaru prezentacje. Dla upamiętnienia odwiedzin w takim muzeum, możesz zrobić razem z dzieckiem zdjęcie wśród woskowych postaci.

Muzeum Minerałów

Lokalizacja tego miejsca znajduje się przy ulicy Morskiej 1, w piwnicach latarni morskiej w Kołobrzegu. Wśród eksponatów znajdują sie unikatowe minerały, które zostały zebrane w różnych zakątków świata. Te wspaniałe i niepowtarzalne cudeńka zostały przywiezione z Rosji, Maroka, Brazylii oraz Madagaskaru. Głównym okazem jakim może poszczycić się to muzeum Kołobrzeg jest kolekcja agatów marokańskich i nowokościelskich, krzemieni pasiastych z Iłży oraz drzewo skamieniałe z Opola.

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Jest to muzeum, które znajduje się w zabytkowym pałacu Braunschweigów. Jest to idealne miejsce dla miłośników militariów. Muzeum oferuje szeroką kolekcję eksponatów zachowanych w bardzo dobrej formie. Wszystko poukładane jest chronologicznie co daje odwiedzającym możliwość zobaczenia jak zmieniały się militaria na przestrzeni lat. To muzeum w Kołobrzegu posiada największą ilość mundurów wojskowych z różnych okresów, również z czasów I i II wojny światowej. Wizyta w tym muzeum pozwoli Tobie oraz Twojemu dziecku na dogłębniejsze poznanie historii tego regionu.

Bastion Panzer

Miejsce zlokalizowane jest jest przy ulicy Koszalińskiej 98 na obrzeżach miasta Kołobrzeg. Jest to świetne miejsce dla osób, które interesują się militariami. W tym właśnie miejscu można nie tylko zobaczyć okazałą kolekcję sprzętu pancernego ale także można wsiąść do jednego z nich i wyruszyć w niezapomnianą przejażdżkę. Twoje dzieci i Ty również nigdy nie zapomnicie tej historii. Przejażdżka czołgiem może być dla Was wielką frajdą, a zarazem możecie poczuć się jak byście byli zespołem z „Czterech pancernych i pies”.

Co zwiedzić w Kołobrzegu? – Podsumowanie

Myślę, że wybranie się do muzeum dla dzieci w Kołobrzegu lub chociażby do zwykłego muzeum Kołobrzeg będzie świetnym rozwiązaniem. Być może myślisz, że muzeum to nudne miejsce, ale muszę Cię poprawić. Muzeum dla dzieci w Kołobrzegu to super atrakcja nie tylko dla nich ale również dla Ciebie. Twoje dziecko może zdobywać i rozwijać swoją wiedzę poprzez zabawę. Jest to najlepszy sposób aby oderwać je od telefonu czy tableta. W te wakacje koniecznie odwiedź jedno z tych miejsc i przekonaj się czy było warto.

Inne atrakcje

Sprawdź