muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Co robić w Kołobrzegu z dziećmi?

Home > Aktualności > Newsy > Co robić w Kołobrzegu z dziećmi?
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 7 stycznia 2020

Co robić w Kołobrzegu z dziećmi? – najlepsze, sprawdzone atrakcje dla dzieci w każdym wieku.

Rozrywki w nadmorskich kurortach zazwyczaj są przemyślane i dopasowane do konkretnego wieku. Jednak w Kołobrzegu udało się znaleźć kilka uniwersalnych atrakcji, w których zarówno maluchy, starsze dzieci i dorośli będą bawili się wyśmienicie. Warto zapoznać się z nimi, by przypadkiem ich nie przeoczyć, gdy będziemy zwiedzać ten najpiękniejszy Polski kurort.

Uniwersalne atrakcje dla całej rodziny

1. Miasto Myszy. Miasto Myszy kochają wszyscy bez względu na wiek. Najmłodsi uwielbiają je za przepiękną, bajkową scenerię, mnóstwo barw i wszechobecne, słodkie myszki. Nieco starsze dzieci doceniają efekt skalowania, jaki został utworzony przy budowie „mieszkań” dla myszy. Można znaleźć tam miniaturowy autobus, makiety ogromnych budowli, maleńkie pokoiki, które wiernie odzwierciedlają wszystkie szczegóły, jakie można odnaleźć w pełnowymiarowych pomieszczeniach. Dorośli natomiast mają szansę wyzbyć się ewentualnych fobii, jakie mają przez myszy, poznać dziesiątki ras tych stworzeń i poobserwować to, jak żyją na co dzień. Miasto Myszy bez wątpienia jest miejscem, w którym będzie się świetnie bawiła cała rodzina.
2. Miasteczko Dziki Zachód w Zieleniewie. Czeka nas tu mnóstwo zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych na świeżym powietrzu w klimacie dzikiego zachodu. Można jeździć ciuchcią, ujeżdżać byka, strzelać z rewolweru i z łuku, oglądać zwierzaki w mini zoo i korzystać z dziesiątek atrakcji, które przypadną do gustu każdemu.
3. Muzeum 6D. To nowoczesna rozrywka, gdzie można bawić się na różne sposoby. Idąc kolorowymi korytarzami, podziwiamy obrazy wykonane techniką 3D. Dzięki okularom, jakie dostajemy przy wejściu obserwujemy, jak obiekty poruszają się – dosłownie wychodzą ze ścian. Możemy posłuchać starych baśni, dowiedzieć się kilku ciekawych faktów o Kołobrzegu, a nawet poczuć zapach jabłek. Muzeum 6D pobudza wszystkie nasze zmysły, dzięki czemu na długo zapada w pamięć i jest niezwykle oryginalną atrakcją.
4. Ukryta Kraina. To interaktywna zabawa w ruchu. Dzieci przy wejściu otrzymują różdżkę, za pomocą której mogą ożywiać postacie i czynnie uczestniczyć w zabawie. Rozwiązują zagadki, poznają ciekawe fakty naukowe, uczą się poprzez zabawę. Wszystko odbywa się w bajkowej scenerii z niesamowitymi efektami. Dla dorosłych to miejsce jest przede wszystkim ciekawostką, której nigdy wcześniej nie doświadczyli, a dla dzieci spełnieniem marzeń o fizycznym wejściu do baśni. Jak widać, w Kołobrzegu wszystko jest możliwe. Nawet rozmawianie z wiewiórem, ożywianie przedmiotów i skakanie po świecących pniach na rwącej rzece. Niezwykle kolorowe, niekiedy świecące wnętrza i ożywające postacie rozbawiają nawet bardzo malutkie dzieci. Starsze natomiast z ogromnym zapałem rozwiązują zagadki i odkrywają zaczarowane zakamarki.
5. Pomerania Fun Park. Miejsce to zapewnia zabawę zarówno na wolnym powietrzu, jak i pod dachem. Znajduje się tu wszystko, co dzieci uwielbiają. Dmuchane zamki, wodne place zabaw, karuzele, ciuchcie, Wioska Wikingów, a pod dachem ogromny małpi gaj. Ogromną zaletą tego miejsca jest możliwość korzystania z atrakcji w ruchu. Bez względu na to, czy skaczemy po małpim gaju, czy przemierzamy park na wolnym powietrzu, zapewne zdrowo się wymęczymy.

W Kołobrzegu znajdują się dziesiątki atrakcji zarówno tych o ciekawym rysie historycznym, całoroczne, sezonowe, interaktywne, w ruchu i w spoczynku, na świeżym powietrzu i pod dachem. Jednak powyższe miejsca są na tyle uniwersalne, że przypadną do gustu niemal każdemu. Zarówno małym dzieciom, nieco starszym, jak i dorosłym. Również osobom bardziej aktywnym, jak i tym, które nie lubią się męczyć. Szczególnie rodzice z dziećmi powinni koniecznie odwiedzać te miejsca, by pobyt w Kołobrzegu był niezapomnianą przygodą dla całej rodziny.

Inne atrakcje

Sprawdź