muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Atrakcje w Kołobrzegu – zobacz z dziećmi.

Home > Aktualności > Bez kategorii > Atrakcje w Kołobrzegu – zobacz z dziećmi.
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 21 marca 2022

Kołobrzeg to odpowiednie miejsce dla dzieci

Kołobrzeg to miejsce atrakcji. Wyłączając tak oczywiste sposoby spędzania wolnego czasu, jak wypad na plażę, możemy odwiedzić do wszelakie muzea i miejsca, których nie spotkamy w najbliższej okolicy. Najciężej jak wiemy zadowolić dzieci, które wiele atrakcji będzie nudzić. Aby pomóc, chciałbym przedstawić lista najciekawszych miejsc po których można się wybrać razem ze swoimi pociechami.

Miasto Myszy

Pierwszym miejscem o którym chciałbym wspomnieć, jest tzw. Miasto Myszy. Znajduje się ono zaledwie dwie minuty drogi od Latarni Morskiej. Jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy w tym miejscu aż ponad 500 różnych gatunków myszy. Myszy znajdują się w podziemiach Rezydencji Kapitańskiej, pomieszkując w interesujących aranżacjach, które mają umożliwić zwiedzającym jak najciekawsze i jak najbliższe poznanie tych małych stworzeń. Myszki możemy spotkać między innymi w zaśnieżonym Paryżu, drewnianym busie czy w Parku Dinozaurów. Właściciele miasteczka zachęcają, że wizyta dzieci w tym miejscu, może nauczyć ich takich cech jak wrażliwość, kreatywność czy nauka przełamywania lęków. W trakcie sezonu lokal znajdujący się na ul. Morskiej 2 jest otwarty w godzinach od 10 do 21 przez 7 dni w tygodniu. Ceny w jakich wahają się bilety wstępu to: 16 zł za osobę przy bilecie normalnym, 14 zł za osobę przy bilecie ulgowym (obowiązuje dzieci poniżej 15 roku życia), istnieje również możliwość zakupu biletów rodzinnych bądź grupowych.

Maszoperia

Kolejne niesamowicie ciekawe miejsce, do którego możemy zabrać dzieci to muzeum 6D zwane inaczej Maszoperią. Jest to instytucja, która kłóci się z definicją normalnego i najczęściej spotykanego stylu prowadzenia muzeum. Jest to spowodowane tym, że w muzeum brak kustosza zabytków, eksponaty są dostępne do dotykania, jak również nie trzeba zachowywać przesadnie dużej ciszy. Przybywając tu, przeniesiemy się do początków XX wieku, kiedy to jeszcze w Kołobrzegu i innych miasta nadbałtyckich istniały społeczności rybackie zwane inaczej w języku regionalnym maszoperiami. Muzeum 6D posiada 500 m2 specjalnych murali wykonany w technologii 3D które, można oglądać tylko w odpowiednich okularach. W środku znajdują się również liczne efekty specjalne i dźwiękowe, które mają umożliwić jak najlepszy przeżycia atrakcji i umożliwić dzieciom jak najbardziej przystępny sposób przyjmowania wiedzy. Muzeum przekonuje, że jest to zdecydowanie lepsza rozrywka niż oglądanie filmy w kinie w technologii 3D, a także że takiego miejsca nie znajdziemy nigdzie w Polsce i w całej Europie. Technologia skupia się przede wszystkim na doznaniach słuchowych, wzrokowych i dotykowych. Jeżeli chodzi o wrażenia słuchowe, to zwiedzający będą mogli zobaczyć nie tylko kształty i kolory, ale również dokładniejsze szczegóły poszczególnych elementów atrakcji. Słuchowcy natomiast będą mogli razem z lektorem czytającym kwestię poznać historia związaną z Maszoperią, jak również z ludźmi i codziennymi czynnościami, które oni wykonywali. Dostępne są również wersje obcojęzyczne taki jak język angielski, niemiecki i rosyjski — okazuje się bardzo dobrą opcją dla turystów z zagranicy. I wreszcie doznania dla kinestetyków, uczą się oni poprzez dotyk i doświadczenia przebyte „na własnej skórze”. Będą oni tutaj mogli znaleźć takie atrakcje zakręcenie kołem sterowym czy dotknięcie prawdziwych rybackich. Sieci. Odwiedzać Maszoperię można przez cały rok każdego dnia w tygodniu. Godziny w jakich jest otwarte to 10:30 do 20 w sezonie letnim. Za bilety należy zapłacić: 20 zł za osobę — tyle kosztuje bilet normalny, 15 zł/osobę przy bilecie ulgowy, 13 zł za osobę przy bilecie grupowym i 15 zł za osobę przy bilecie rodzinnym dupa. Dzieci poniżej trzech lat mają możliwość wejścia za darmo.

Ukryta Kraina

Kolejne miejsce które powinny pokochać dzieci to Ukryta Kraina. Jest ona zlokalizowana zaledwie to metrów od latarni morskiej na ul. Obrońców Westerplatte 18E. Cały lokal obejmuje 400 metrów kwadratowych pełnych magicznych atrakcji. Jest to odpowiednie miejsce dla tych najmłodszych, ponieważ w Ukrytej Krainie mogą spotkać tak zaskakujących, ale i niezwykle sympatycznych gości jak krokodyl Zębuś wróżki czy skrzaty. W miejscu tym znajduje się również wiele niezwykłych zwierząt do których należą np. gekony lamparcie. Dzieci będą miały w tym miejscu okazją do interaktywnej nauki i zdobycia przystępnej i przydatnej na przyszłość wiedzy. Ukryta Kraina jest otwarta przez cały tydzień od 10 do 18. Stawki biletowe wynoszą 18 zł za osobę przy bilecie ulgowym (obowiązuje dzieci poniżej 15 lat) i 21 zł przy bilecie normalny. Przy większych grupach należy zapłacić 18 zł za osobę przy bilecie rodzinnym i 15 zł za osobę przy bilecie grupowym

Muzeum Figur Woskowych

Aby spędzić czas dziećmi w miłej atmosferze i sprawić ci mi dużą radość, możemy je zabrać również do Muzeum Figur Woskowych. Znajduje się ono na ulicy Rodziewiczówny 1a/25 i jest otwarte przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 10 do 18. Miejsce To zapewnia dużą różnorodność postaci wykonanych z wosku. Znajdują się tu podobizny znane z różnych dziedzin życia takich jak: film muzyka czy sport. Dzieciaki z pewnością będą chciały zrobić sobie zdjęcie z podobiznami Willa Smitha, Cristiano Ronaldo, Jacka Sparrowa czy Harry’ego Pottera. Najmniejsi z nich z pewnością będą również zachwyceni m.in. wioską Smerfów czy myszką Miki. Aby wejść do Muzeum Figur Woskowych, należy zapłacić za bilet którego ceny wynoszą odpowiednio: 18 zł za bilet normalny, 15 zł za bilet ulgowy lub dwie wersje biletu rodzinnego w kwotach 45 zł i 50 zł.

Muzeum Minerałów

Ostatnim z miejsc, o których chciałbym wspomnieć, jest Muzeum Minerałów umiejscowione latarnie morskie a dokładniej w jej podziemiach. Możemy tułów zobaczyć m.in. meteoryt o wadze 35 kg. Jest to odpowiednie miejsca dla ludzi z pasją do geologii, a także dla wielbicieli pięknych kamieni i błyskotek. W sezonie muzeum jest otwarte w godzinach od 10 do 20 poza sezonem w godzinach od 11 do 16. Cena za bilet ulgowy to 15 zł a za bilet normalny 20 zł.

Inne atrakcje

Sprawdź