muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Atrakcje w Kołobrzegu. Co warto zobaczyć?

Home > Aktualności > Bez kategorii > Atrakcje w Kołobrzegu. Co warto zobaczyć?
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 26 stycznia 2021

Kołobrzeg to wyjątkowe miasto pełne atrakcji. Nie bez powodu co roku odwiedzają je tłumy turystów. Wśród nich są zarówno miłośnicy nadmorskiego odpoczynku, morskich kąpieli jak i wielbiciele ciekawe architektury, pasjonaci historii czy też amatorzy morskich rejsów, które możemy odbyć z kołobrzeskiego portu na przykład na duńską wyspę Bornholm.
Planując podróż do Kołobrzegu warto z wyprzedzeniem zapoznać się z listą atrakcji miasta, którą prezentujemy poniżej:

1. Port Morski w Kołobrzegu
Wspomniany już port jest miejscem idealnym dla wszystkich, którzy chcą podziwiać statki, wybrać się choćby na krótki rejs, albo też na nieco dalszą wyprawę morską.

2. Ratusz Miejski w Kołobrzegu
Niezwykły i monumentalny gmach w stylu neogotyckim wyglądem przypomina średniowieczny zamek obronny. Na jego tyłach znajdziemy pozostałości oryginalnego gotyckiego ratusza z XIV wieku.

3. Falochron w Kołobrzegu
Spacer po falochronie to rozrywka obowiązkowa dla każdego kto odwiedza Kołobrzeg. To ciekawe i piękne miejsce niezależnie od pory roku.

4. Pomnik Sanitariuszki
Wyjątkowy i swojej formie i atrakcyjny wizualnie pomnik, stanowi hołd dla wszystkich sanitariuszek, dzielnych kobiet niosących pomoc rannym żołnierzom.

5. Pomnik Zaślubin Polski z morzem
Ciekawa forma pomnika, a do tego jego ważne odwołanie do kluczowego momentu w historii Polski – to wszystko razem sprawia, że warto go zobaczyć przy okazji spaceru w Parku.

6. Baszta Lontowa
To jeden z najstarszych budynków w Kołobrzegu. Wyjątkowa, oryginalnie zachowana średniowieczna wieża prochowa to punkt obowiązkowy zwiedzania, dla wszystkich miłośników historii, którzy odwiedzą Kołobrzeg. To żywy kawałek historii, który daje nam wyobrażenie o niegdysiejszym wyglądzie obronnych murów średniowiecznego miasta. Oglądając basztę pamiętajmy, że rzeczywiście pochodzi ona z okresu średniowiecza, nie stanowi późniejszego stylizowanego tworu czy też rekonstrukcji. Przetrwała w takim stanie do czasów dzisiejszych pomimo wielu wojen i pożarów, które na przestrzeni wieków miały miejsce w Kołobrzegu. To dodatkowo potęguje doznania zwiedzających oraz sprawia, ze budynek odbierany jest tak jak powinien – jako obiekt prawdziwie wyjątkowy.

7. Piękna plaża
Kołobrzeg to wyjątkowa miejscowość, która może poszczycić się jedną z najpiękniejszych polskich plaż oraz najczystszych nadbałtyckich kąpielisk. Plaża jest bezpieczna, znajduje się pod nadzorem ratowników, infrastruktura jest rozbudowana, można tu wypożyczyć wszelkiego rodzaju sprzęty wodne.

7. Kołobrzeskie molo
Molo to wyjątkowy nadmorski obiekt, który przyciąga turystów. Kołobrzeskie molo, być może nie tak znane jak to sopockie, ale również może poszczycić się imponującą długością ponad 200 metrów i szerokością 9 metrów.

8. Promenada
Wydmowa Promenada w Kołobrzegu to kolejny z punktów obowiązkowych podczas wizyty w tym mieście i jego zwiedzania. Prowadząca nadmorskim parkiem do amfiteatru promenada jest jedną z najdłuższych i najładniejszych tego typu nadmorskich alejek w naszym kraju. Promenada biegnie wzdłuż, również bardzo trakcyjnego Parku Zdrojowego. Nieopodal położone jest uzdrowiskowa część miasta.

9. Las Kołobrzeski
Podczele, znane także jako Las Kołobrzeski to dzielnica miasta, w której można odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu i nieco się wyciszyć. Z centrum prowadzi tu bardzo atrakcyjnie usytuowana czterokilometrowa ścieżka rowerowa. Tu warto zrobić pewną dygresję – Kołobrzeg jest miejscem wymarzony dla miłośników jazdy na rowerze. Na Podczelu znajdziemy wszystko czego zapragnąć mogą miłośnicy natury czyli dziką przyrodę i szeroką plażę. To także idealne miejsce dla wszystkich miłośników militariów, ponieważ ta część miasta stanowi coś w rodzaju skansenu powstałego na terenie rosyjskiej bazy lotniskowej, funkcjonującej tu w okresie zimnej wojny. Do dziś zachowało się tu wiele elementów wyposażenia, takich jak zbrojone żelbetonowe schronohangary czy też widoczne na okolicznych budynkach radzieckie czerwone gwiazdy. Obecnie miejsce to wykorzystywane jest na zloty motocyklistów, miłośników sportów powietrznych oraz jako obiekt, gdzie organizowane są koncerty.

10. Zabytkowa Starówka
Wąskie uliczki i ich średniowieczny układ to skrócony opis, który jednak nie oddaje uroku kołobrzeskiej starówki, której średniowieczny, pochodzący z XIII wieku układ zachował się aż do dziś. Miasto w czasach jego lokowania założono w formie szachownicy, a w jego centralnym punkcie umieszczono rynek, o regularnym prostokątnym kształcie. Od rynku odbiegają wąskie uliczki, zbiegające się ze sobą pod kątem prostym. Dzięki temu, że miasto już w XV wieku było niemal w całości murowane, pewnej elementy ówczesnej zabudowy zachowały się do dziś. Ich ślady można zobaczyć w formie wspomnianej już Baszty Prochowej czy na starych uliczkach takich jak Dubois, Wąska czy też Kamienna.

11. Miasto Myszy – ponad 500 żywych myszek w Porcie Pasażerskim (obok Latarni)
Miasto Myszy to wyjątkowa atrakcja dla dzieci, ale nie tylko. Pokochają ją także wszyscy miłośnicy zwierząt. Możemy podziwiać tu ponad pięćset tych fascynujących małych gryzoni. Zgromadzone tu myszy są przedstawicielami różnych ras gatunku. Możliwość obserwowania ich zwyczajów i zachowań to naprawdę niezapomniana rozrywka.

12. Ukryta Kraina
Unikatowa, warto dostrzeżenia rozrywka w Kołobrzegu szczególnie dla dzieci. Magiczny świat, w którym zwiedzający stają się Czarodziejami. Magiczna różdżka uruchamia różne przedmioty i postacie. Autorska atrakcja, która cieszy się ogromną popularnością i jest TOP atrakcją dla dzieci w Kołobrzegu.

Inne atrakcje

Sprawdź