muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Atrakcje w Kołobrzegu. Co robić z dziećmi w Kołobrzegu?

Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje w Kołobrzegu. Co robić z dziećmi w Kołobrzegu?
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 11 maja 2020

TOP ATRAKCJE DLA DZIECI W KOŁOBRZEGU

Kołobrzeg obfituje w atrakcje dla całej rodziny, właśnie dlatego turyści tak pokochali to miasto. Bez względu na to, czy lubimy spędzać czas aktywnie, czy leniwie, czy jesteśmy z małymi dziećmi, czy sami każdy wywiezie stąd wspaniałe wspomnienia. Co tak na prawdę czeka na nas w Kołobrzegu, czy atrakcji jest, aż tak dużo jak mówią?

Liczne atrakcje Kołobrzegu

1. Morze Bałtyckie, piękne duże zadbane plaże, strzeżone przez ratowników.
2. Molo w Kołobrzegu, to nowa inwestycja. Można spacerem, o suchej nodze wejść w głąb morza na 200 metrów. Wieczorem jest tu niezwykle romantycznie, gdyż molo jest podświetlane na różne kolory.
3. Latarnia Morska w centrum Kołobrzegu. Wysoka na 26 metrów. Można wejść na nią schodami i na szczycie podziwiać niezwykły widok na panoramę miasta oraz morze Bałtyckie.
4. Muzeum minerałów mieszczące się w podziemiach Latarni Morskiej. Mnóstwo kolorowych kamienie i minerałów za całego świata zachwyci dzieci i dorosłych, można też zakupić tu niezwykłe pamiątki o tematyce minerałów.
5. Ukryta Kraina. Po otrzymaniu czarodziejskiej różki sami ożywiamy świat Ukrytej Krainy. To wyjątkowe miejsce dla dzieci i dorosłych pełne niezwykłych emocjonalnych przeżyć i posiadające walor naukowy.
6. Źródło solankowe, to niezwykle źródełko ze słoną wodą. Zawiera ona sześcioprocentowe stężenie chlorku sodu i mnóstwo innych cennych dla zdrowia minerałów. Umieszczona tu tablica informuje nas o ciekawej historii tego miejsca. Wodę można czerpać za darmo i wykorzystać do tworzenia kiszonek.
7. Muzeum 6D, to niezwykła multimedialna zabawa dla całej rodziny, przenosi nas w zupełnie inny świat angażując przy tym wszystkie nasze zmysły dzięki niezwykłym efektom specjalnym. Po założeniu okularów 3D przechadzamy się magicznymi korytarzami pełnymi ręcznie malowanych grafik.
8. Muzeum Oręża Polskiego, to spora i cenna dawka historii Kołobrzegu od czasów średniowiecza, aż do dwudziestego wieku.
9. Miasto Myszy, to nietuzinkowa atrakcja. W kolorowej krainie pełnej baśniowych scenerii żyje tu około pół tysiąca żywych myszy. Każdy gość odwiedzający to muzeum jest niezwykle zaskoczony tym, jak wiele pięknych gatunków myszy jest na świecie.
10. Muzeum Kołobrzeskie „Patria Colbergiensis”, to niezwykłe zbiory rzeźb, ceramiki, map, rycin, obrazów i innych przedmiotów z zamierzchłych czasów. Niemal wszystkie eksponaty dotyczą Kołobrzegu, także to wspaniałe miejsce, by dogłębnie poznać historię tego miasta.
11. Muzeum Bursztynu mieszczące się na ulicy Waryńskiego 5 w Kołobrzegu. Tu zobaczymy ogromny bursztyn o wadze ponad dwóch kilogramów. Oprócz niezwykłych wyrobów biżuteryjnych, znajdziemy też przedmioty użytkowe zdobione bursztynem. Dowiemy się wielu szczegółów i ciekawostek dotyczących obróbki tego kruszcu.
12. ORP Fala, to prawdziwy zabytkowy okręt patrolowy, który został wyjęty z wody i można go oglądać w całości. Na statku jest muzeum, gdzie wszystkiego można dotknąć i zwiedzić wszystkie pomieszczenia.
13. Muzeum Figur Woskowych. Znajduje się tu mnóstwo sławnych postaci znanych z filmów, muzyki, ze świata polityki i wiele innych. Dla najmłodszych znajdują się tu postacie z ulubionych bajek. Hitem jest fotografowanie się z woskowymi sławami.
14. Bindaż Graba Pospolitego, to malownicza aleja o długości stu trzydziestu metrów. Dodatkowego kolorytu nadaje jej nocna iluminacja. Pochodzi z dziewiętnastego wieku.
15. Galeria Fantazji 3D. Jeśli lubisz robić sobie interesujące zdjęcia, a potem chwalić się nimi przed znajomymi, to idealne miejsce dla Ciebie. Galeria wypełniona jest obrazami „wychodzącymi” z ram.
16. Hala Milenium. Niezwykły obiekt sportowy wypełniony również atrakcjami dla turystów. Jest tu sala zabaw „Piotruś”, niezwykły Aqua park dla dzieci, pełno wymiarowy basen dla dorosłych, profesjonalne tory łucznicze, strzelnica sportowa, a zimą prawdziwe lodowisko.
17. Park Rozrywki Zieleniewo. Położony we blisko Kołobrzegu w Zieleniewie, obfituje w atrakcje dla dzieci i dorosłych. Warto spędzić tu cały dzień. Jest tu lunapark, mini zoo, wioska indiańska, western city, stadnina koni, moto park i wiele innych atrakcji.
18. Piracka Przygoda, to miejsce pełne atrakcji związanych z morzem i piratami. W prawdziwym forcie uczymy się i bawimy przez kilka godzin wypełnionych konkursami, śpiewami i zadaniami.
19. Rejsy statkiem Jantar. Kołobrzeska Żegluga Pasażerska statkiem Jantar organizuje niezwykłe rejsy po Bałtyku. Można popłynąć na wyspę Bornholm i zwiedzić najciekawsze miejsca z przewodnikiem.
20. Rejsy statkiem James Cook. To zabytkowy jacht z 1942 roku. Posiada wszystkie niezbędne wygody, pomieści 12 osób i można nim zwiedzić najciekawsze zakątki wielu portów, popłynąć do 100 mil w morze.

Wymienionych zostało dwadzieścia z dziesiątek niezwykłych atrakcji dla dzieci Kołobrzegu, ciekawe jakie Wam uda się odkryć, gdy tu przyjedziecie.

Inne atrakcje

Sprawdź