muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Atrakcje Kołobrzeg, czyli miejsca turystyczne dla dzieci w Kołobrzegu.

Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje Kołobrzeg, czyli miejsca turystyczne dla dzieci w Kołobrzegu.
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 31 maja 2020

Czy Kołobrzeg to odpowiednie miejsce dla rodzin podróżujących na wakacje z dziećmi? Jak najbardziej! Najmłodsi znajdą tutaj atrakcje przygotowane specjalnie z myślą o nich, których nie będą wręcz chcieli opuścić. Wiele restauracji w Kołobrzegu ma zorganizowane kąciki zabaw dla maluchów, menu z ich ulubionymi potrawami oraz obsługę w pełni przygotowaną na przyjęcie najmłodszych gości. W poszczególnych hotelach kołobrzeskich prowadzone są animacje i znajdują się dodatkowe miejsca pozwalające spędzić aktywnie czas nawet w deszczowe dni. Czy warto wybrać się z dziećmi do Kołobrzegu? Oto jeszcze kilka powodów, dla których wizyta w tym mieście będzie atrakcją dla całej rodziny!

Kołobrzeg – wypoczynek i zdrowie oraz niezwykłe atrakcje

Powietrze w Kołobrzegu jest wyjątkowe. Słynie ze swojej czystości oraz wysokiej zawartości jodu w porównaniu z innymi nadmorskimi miejscowościami. Dlatego właśnie tutaj znajduje się mnóstwo uzdrowisk, wspierających leczenie chorób górnych dróg oddechowych, skóry czy reumatycznych. Nawet zdrowe osoby czują się w wyjątkowo w orzeźwiającej morskiej bryzie Kołobrzegu. Warto tylko pamiętać, aby zaopatrzyć się w nakrycie głowy osłaniające ją przed wiatrem, który potrafi tu dość mocno dawać się we znaki w trakcie pobytu na plaży, przejażdżek rowerowych czy zwiedzania molo i latarni morskiej.

Fascynujące miejsca turystyczne w Kołobrzegu

Do ulubionych punktów dla wszystkich dzieci odwiedzających Kołobrzeg należą latarnia morska oraz żelbetonowe molo. Wejście na latarnię nawet z najmłodszymi nie jest zbyt trudne, a z jej tarasu widokowego rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na porty oraz samo miasto. Z kolei ciągnące się na 220 m w głąb morza molo prezentuje się przepięknie o zmierzchu. Odnowione w 2014 r. zyskało bowiem nastrojowe oświetlenie tworzące tu wyjątkowo romantyczny klimat. Do tego wszystkiego na samym końcu molo otwarto po remoncie kawiarnię, w której serwowane są napoje i lody powstające według tradycyjnych receptur, z oszałamiającą panoramą na morze z tarasu lub zza szyby kawiarnianej sali.

Atrakcje specjalnie dla dzieci w Kołobrzegu

Myszy jeżdżące pociągiem i wspinające się na wieżę Eiffla, muzeum, w którym można dotykać wszystkich eksponatów oraz wystawa ożywająca pod dotknięciem czarodziejskiej różdżki – takie atrakcje dla dzieci tylko w Kołobrzegu! W pobliżu latarni morskiej, w podziemiach budynku dawnego Kapitanatu Morskiego znajduje się wyjątkowa ekspozycja, zamieszkiwana przez 500 myszy. Miasto Myszy to wyjątkowo kolorowe miejsce, w którym te gryzonie mogą swobodnie przemieszczać się między stworzonymi dla nich korytarzami, tunelami, norkami i mostkami, a dzieci mają niemało frajdy z ich obserwowania i dodatkowo otrzymują olbrzymią dawkę wiedzy o ich życiu i zwyczajach. Wystawa otwarta jest przez cały rok, więc można ją odwiedzić niezależnie od terminu, jaki wybraliśmy na przyjazd do Kołobrzegu.

Zaledwie 50 m od latarni morskiej znajdziemy z kolei baśniową Ukrytą Krainę – kolejne miejsce przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Ta interaktywna wystawa pozwala dzieciom zamienić się na jakiś czas w czarodziejów, dzięki wręczanej im przy wejściu magicznej różdżce. Pod jej dotknięciem otwierają się wrota do Ukrytej Krainy, a jej poszczególne fragmenty ożywają. Dzieci uwielbiają to miejsce, zaskakujące je niespodziankami na każdym kroku. Zamieszkiwana przez baśniowe postacie, jak Pani Mysz, Pan Wiewiór, Dzika Małpka czy krokodyl Zębuś Ukryta Kraina dostarczy najmłodszym mnóstwo radości i wrażeń na długi czas.

Po spacerze po kołobrzeskim molo możemy z kolei wybrać się do Muzeum 6D – Maszoperii, które przekonuje największych niedowiarków, że wizyta na wystawie może być fascynująca. Maszoperia stworzona została w duchu nowoczesnego muzealnictwa, dalekiego od usypiających ekspozycji zwiedzanych w ślizgających się kapciach i z obsługą surowo przestrzegającą przed dotykaniem eksponatów. Tu dzieci wręcz zachęca się do wchodzenia w interakcje z przedmiotami znajdującymi się w przestrzeni Maszoperii, dla których tło stanowią malowane ręcznie obrazy trójwymiarowe na ścianach. Ożywają one dzięki okularom 3D wręczanym zwiedzającym przy wejściu i przybliżają historie z codzienności Maszopów – kaszubskich rybaków zmagających się od czasów średniowiecznych z żywiołem morza. Tu również czekają nas na każdym kroku niespodzianki, jak zapach jabłek wiercący w nosie w rybackiej chacie, mydlane bańki otaczające nas znienacka czy powiew wiatru we włosach. Dzięki wizycie w Maszoperii dzieci doskonale się bawią, poznając przy okazji historię ludności zamieszkującej w dawnych wiekach polskie Wybrzeże i przekonując, że nowoczesne muzeum może być prawdziwą rozrywką. Również Maszoperia i Ukryta Kraina otwarte są przez cały rok, co powoduje, że Kołobrzeg jest miastem zachwycającym odwiedzających je gości niezależnie od sezonu. To właśnie w Kołobrzegu znajdziecie liczne atrakcje turystyczne.

Inne atrakcje

Sprawdź