muzeum6d Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Atrakcje Kołobrzeg

Home > Aktualności > Newsy > Atrakcje Kołobrzeg
muzeum6d Kołobrzeg

Dodane 29 kwietnia 2020

Główne atrakcje Kołobrzegu dla dorosłych

Kołobrzeg jest atrakcyjnym kurortem nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale również dla dorosłych i osób starszych. Znajduje się tu mnóstwo miejsc na romantyczne spacery, leczniczych sanatoriów i rozrywek intelektualnych. Warto zapoznać się z najciekawszymi, głównymi atrakcjami Kołobrzegu, z których najchętniej korzystają dorośli.

Romantyczne atrakcje dla dwojga w Kołobrzegu

Każdego wieczora kołobrzeskie molo mieni się wszystkimi światłami tęczy. Zainstalowano tu nowoczesne oświetlenie po ostatnim remoncie, dzięki czemu codziennie odbywają się tutaj świetlne spektakle. Romantyczna sceneria, jaką tworzą światła, przyciąga w to miejsce zakochanych, osoby, które pragną zrobić sobie zdjęcia w ciekawej scenerii i grupy młodzieży chcącej miło spędzić czas.

Latarnia Morska, która znajduje się na ulicy Morskiej 1, wydaje się być wyłącznie historycznym obiektem, na którym można podziwiać piękny widok na panoramę miasta i morze. Nic bardziej mylnego. W sezonie letnim latarnia jest otwarta do późnych godzin wieczornych, co sprawia, że wielu odwiedzających może podziwiać zachody słońca. To bardzo romantyczne miejsce na oświadczyny, czy randkę z ukochaną.

Oświadczyny na falochronie w Kołobrzegu — brzmi jak dziwaczny pomysł? W trakcie oświadczyn obydwie strony bardzo często bywają zdenerwowane. Adrenalina, jaka wydziela się na samym końcu, trzystumetrowego kołobrzeskiego falochronu sprawia, że zdenerwowanie związane z oświadczynami mija. Fale uderzają o wielkie betonowe wsporniki, przesuwamy się coraz dalej od brzegu — warto doświadczyć uczuć towarzyszących takiej wyprawie.

Rozrywki intelektualne dla dorosłych w Kołobrzegu

Kołobrzeg definitywnie jest idealnym miastem dla wszystkich miłośników historii, czasów wojennych, sprzętu militarnego, okrętów wojennych, statków rybackich, fortyfikacji i skansenów. Można tu nabyć szeroką wiedzę i doświadczyć życia mieszkańców tego regionu sprzed różnych okresów.
Muzeum Oręża Polskiego. W tym muzeum można poznać wszystko, co jest związane z wojną. Od małej białej broni, po ciężką artylerię. Mundury, czapki, samochody wojenne, wozy pancerne, łodzie, odznaczenia i wiele, wiele innych. Wszystko zostało starannie opisane, ukazane w wystawach znajdujących się w budynku, jak i w plenerze. Na zewnątrz obiektu stoi dużo wozów pancernych, czołgi, a nawet samolot.

Kołobrzeski Skansen Morski to kolejne miejsce dla osób ceniących historię. Na ogromnym terenie, w plenerze umieszczone zostały okręty wojenne, do których można wchodzić, dotykać wszystko wewnątrz i doświadczyć tego, jak wyglądało życie na okręcie ORP Fala i ORP Władysławowo. Odwiedzający mogą wejść na pokład, do maszynowni, kajut, mesy oficerskiej i innych. Cały obiekt znajduje się
przy ulicy Bałtyckiej 31 i jest częścią (oddziałem) Muzeum Oręża Polskiego.

Muzeum 6D – Maszoperia. W tym miejscu również można dotykać wszystkich eksponatów, w dodatku rozmawiać i świetnie się bawić. Dowiadujemy się wielu faktów historycznych dotyczących Maszopów, a to wszystko w scenerii angażującej nasze wszystkie zmysły. Efekty specjalne sprawiają, że przenosimy się w świat historii kołobrzeskich rybaków. Na ścianach znajdują się liczne, ręcznie malowane obrazy, które dzięki specjalnej technice wykonania metodą 3D i okularom, które otrzymujemy przy wejściu, wydają się trójwymiarowe.

Katedra. Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu znajduje się na ulicy Mariackiej 5. Warto przeczytać o bogatej historii tego miejsca, nim udamy się je zwiedzać. Wielokrotnie burzono i odbudowywano Bazylikę, która pierwotnie powstałą w czternastym wieku. Zachował się w niej mnóstwo ciekawych zabytków, które każdy miłośnik historii powinien zobaczyć. Są to między innymi: świecznik gotycki siedmioramienny z 1327 roku, Korona Schlieffenów z 1523 roku (drewniany żyrandol), Korona Holkenów z 1420 roku (mosiężny żyrandol wiszący), chrzcielnica powstałą w 1355 roku, płaskorzeźba „Ostatnia Wieczerza”, kilka zabytkowych ołtarzy, stalle kapituły, kanoników i rajców miejskich, tablice nagrobne, epitafia, ogromny krucyfiks, wiele obrazów o tematyce religijnej.

Kołobrzeg dla seniora

Kołobrzeg został uznany za teren Uzdrowiskowy. Właśnie dlatego wybudowano tu mnóstwo miejsc noclegowych z wyżywieniem w Sanatoriach. Co roku wielu kuracjuszy ma szansę skorzystać z licznych zabiegów rehabilitacyjnych, które polepszają stan ich zdrowia. Taka kompleksowa kuracja dla całego ciała jest świetną okazją, by poczuć się lepiej, a przy okazji zwiedzić wiele pięknych miejsc i atrakcji. Odkryto, że w Kołobrzegu jest specyficzny mikroklimat, który wpływa pozytywnie na układ oddechowy, a powietrze jest nasycone jodem. W wielu obiektach noclegowych znajdują się groty solne, które mają wiele właściwości leczniczych. Odprężają, wspomagają leczenie astmy, zapalenia zatok, nieżytów, niedoczynności tarczycy i wielu innych.

Jak widać, Kołobrzeg to miejsce dla każdego. Jest tu wiele atrakcji nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale także dla ludzi młodych, żądnych wiedzy, starszych i zakochanych par.

Inne atrakcje

Sprawdź