Muzeum 6d Polski Muzeum 6d Niemiecki Muzeum 6d Angielski Muzeum 6d Angielski

Oferta

Muzeum Kołobrzeg - atrakcje dla dzieci

CENY BILETÓW w 2018:
Bilet normalny: 20 zł/osoba
Bilet ulgowy: 15 zł/osoba (dzieci do lat 15)
Bilet rodzinny: 15 zł/osoba (bilet przeznaczony dla osób z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 15 roku życia. Max. 4 osoby)
Bilet grupowy: 13 zł/osoba (pow.  15 osób do lat 15
Dzieci do 3 lat – bezpłatnie. Nie dotyczy grup zorganizowanych.

 
Muzeum 6D – Maszoperia, to niezwykle wyjątkowe miejsce, ponieważ w proces zwiedzania i poznawania ekspozycji zaangażowane są wszystkie zmysły. Powierzchnię ponad 500 m2 ścian muzeum zdobią ręcznie wykonane malowidła, które stanowią tło dla ówczesnych przedmiotów codziennego użytku. Obrazy te zostały wykonane w technice 3D, dlatego w celu wzmocnienia efektu wizualnego oglądać je będziecie w specjalnych okularach. Niespodzianek możecie się spodziewać z dołu, z góry, z prawej i lewej strony. Poczujecie się jakbyście byli w centrum wydarzeń. Podczas zwiedzania poczujecie zapach bryzy morskiej unoszący się w powietrzu, a w chacie rybackiej - aromat zdrowych, rumianych jabłek. Spotkacie „żywe” ptaki i żaby. Usłyszycie mewy śpiewające przy akompaniamencie szumu morza. Przez chwilę pobłądzicie we mgle i mroku, a wiatr potarga Wam włosy. Będziecie mieli okazję zasiąść przy biesiadnym stole rybaków i poczuć klimat maszopskiej uroczystości. Dwukrotnie nie uwierzycie własnym oczom. Raz patrząc w lustro przekonacie się, że niestety, ale wcale nie jesteście najpiękniejsi na świecie. Drugi raz gdy spotkacie rybaka, ale nie na łodzi czy w rybackiej chacie lecz…w świątyni dumania :)
 
Przyjdźcie, bo nasze muzeum jest jak skarbnica najpiękniejszych bajek. Tu wrażenia i niesamowite emocje przeplatają się z historią rybaków, z legendą o zaczarowanej sieci i wiedźmie, która wbrew powszechnej opinii okazuje się być dobrą czarownicą.
Do życia i pracy maszopskich społeczności zamieszkujących kiedyś nadbałtyckie plaże nawiązują zgromadzone przedmioty, które możecie dotykać bez obaw, że za chwilę upomni Was kustosz. Możecie się wcielić w rolę kapitana statku i zamaszyście zakręcić kołem sterowym, zerknąć przez bulaja i zadzwonić prawdziwym kutrowym dzwonem.
 
Brak kustosza, kapci nie do pary i możliwość dotykania przedmiotów, to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie na Was czekają. Kilka dodatkowych cech ekspozycji wyjaśni Wam dlaczego nasze muzeum, to nie taka zwykła wystawa.

Drzwi naszego muzeum z radością otwieramy dla:

Dzieci, bo u nas mogą dotykać eksponaty, głośno wymieniać się wrażeniami i cieszyć zabawą, bez obaw, że ktoś każe im być cicho
Uczniów szkół, bo lekcja poza murami szkoły, to wspaniały  sposób na naukę i zabawę jednocześnie
Dorosłych, bo nic tak dobrze nie buduje relacji między dziećmi, a rodzicami jak wspólne spędzanie czasu
Osoby starsze, bo w każdym wieku można miło i kreatywnie spędzić czas, a przy okazji przekonać się jak za pomocą dzisiejszych rozwiązań technologicznych można opowiedzieć historię
Obcokrajowców, bo specjalnie dla nich lektor zaprezentuje ekspozycję po niemiecku, angielsku lub rosyjsku
Wycieczki zorganizowane, bo w grupie zawsze raźniej, a i bilety tańsze :)
Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć coś nowego i przeżyć wspaniałą przygodę


 
Macie jakieś pytania? Podczas wizyty w naszym muzeum na pewno znajdziecie odpowiedzi.
 
Bilety do kupienia w kasie Muzeum 6D przy ul. Rodziewiczówny 15 (Promenada przy Ośrodku KIELCZANKA) w Kołobrzegu.
 
Istnieje możliwość telefonicznej lub mailowej rezerwacji biletów dla grup zorganizowanych (minimum 15 osób) pod nr tele: 501 530 212 lub mailowo: info@muzeum6d.pl


Szukasz atrakcje Kołobrzeg? Dobrze trafiłeś - atrakcje dla dzieci Kołobrzeg, Muzeum Kołobrzeg 6DODWIEDŹ NASZĄ DRUGĄ ATRAKCJĘ:
MIASTO MYSZY - ponad 500 żywych myszy w baśniowej scenerii.
Zapraszamy także do Blubry - poznańskie legendy w 6D 
- NOWA ATRAKCJA W POZNANIU.

 
Radom Strony internetowe